Zebranie „Winne i niewinne” lubuskiego oddziału SITR .

dodano: Czwartek, 04/02/2016 09:53


Zebranie „Winne i niewinne” lubuskiego oddziału SITR .

Zebranie „Winne i niewinne” lubuskiego oddziału SITR .
W dniu 23 stycznia br. w Winnym Dworku w Górzykowie odbyło się zebranie lubuskiego oddziału SITR .
W szeregach oddziału jest 75 członków:  24 kobiety i 51 mężczyzn. Oddział lubuski powstał z połączenia 3 kół – zielonogórskiego, gorzowskiego i kalskiego. Skupia on osoby związane z  lubuskim rolnictwem,  min. pracowników ODR, rolników i rzeczoznawców.
W części oficjalnej podsumowano poprzedni rok. Zaplanowano też pracę na obecny. W planach, poza pozyskaniem nowych członków, znalazły się również propozycje wspólnych wyjazdów i kolejnych spotkań.  - Staramy się być aktywni – mówi prezes SITR Agnieszka Wawrzyniak – w tym roku na pewno pojedziemy na kilka wycieczek, ale wyłącznie w naszym województwie, bo promujemy to, co nasze, lokalne. Jest tyle pięknych i ciekawych miejsc wartych zobaczenia – dodaje.
Lokalnie było i tym razem. W pięknie położonej winnicy, miejscu klimatycznym i smacznym,  a rozmowy toczyły się w towarzystwie  wina z winnicy gospodarzy.
Menu również oczarowało, dopełniając smakiem. Począwszy od przystawki, na którą podano   carpaccio z pieczonego buraka marynowanego w winie, podane z serem solonym oraz dresingiem truflowym.  Szef kuchni uraczył również aksamitną zupą  duo – krem z białych warzyw w duecie z kremem z zielonego groszku. Na danie  główne podano konfitowane udo kacze z karmelizowanymi jabłuszkami i sosem porzeczkowym w kompozycji tradycyjnych kluseczek . Na deser zaserwowano suflet bardzo czekoladowy , serwowany  na gorąco  z aksamitnym wnętrzem i gałką lodów prawdziwie waniliowych, którego smak czuć w ustach do teraz.
Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do SITR, prosimy o kontakt sitr-zg@wp.pl, sitr-lubuski@wp.pl lub nr tel. 606 453 430.
mw
foto:
1.    Część oficjalna zebrania
2.    Referują: Agnieszka Wawrzyniak – prezes SITR i Marek Szkoda – Skarbnik SITR
3.    Członkowie SITR (od lewej) Marcin Niekrasz, Artur Buksa, Roman Czarnuszko i Marek Szkoda
4.    Rozmowy w grupach
5.    Przed uroczystą kolacją

dodano: Czwartek, 04/02/2016 09:53 przez:
ostatnia aktualizacja: Czwartek, 04/02/2016 10:14


Pliki do pobrania

1.JPG 1,23 MB POBIERZ
2.JPG 1,25 MB POBIERZ
3.JPG 1,23 MB POBIERZ
4.JPG 1,2 MB POBIERZ
5.JPG 1,26 MB POBIERZ